Coaching

Coaching jest krótkoterminową formą pomocy psychologicznej; odpowiedzią na Twoje potrzeby rozwojowe, które wymagają uruchomienia odpowiednich zasobów pozwalających na zmianę.

 

Chcesz zmiany, czujesz, że to w jaki sposób funkcjonujesz, nie daje Ci satysfakcji i poczucia szczęścia. Może jeszcze nie wiesz o co dokładnie chodzi i w jakim kierunku powinna pójść ta zmiana, ale masz poczucie, że dalej tak nie chcesz.

A może właśnie stanęła przed Tobą decyzja, jakiś wybór do podjęcia, który może mieć wpływ na Twoje dotychczasowe życie. Może to być zmiana pracy lub rezygnacja z dotychczasowego stanowiska. Być może, jest to wybór czy zakończyć jakąś relację, czy też ją ratować. 

Wydaje Ci się, że nie masz pewności siebie i raczej płyniesz z prądem oczekiwań innych osób, a nie realizujesz własnego scenariusza życia.

Zastanawiasz się, jak to jest, że znowu doszło do kolejnej kłótni z kimś w pracy lub z najbliższych, a przecież Twoje zamiary były inne.

Kiedy strata pracy lub rozejście się z kimś, spowodowały, że trudno stanąć Ci na nogi i iść dalej, a na horyzoncie nie pojawia się określona przyszłość.

W Twoim związku/ małżeństwie „coś nie gra” i potrzebujesz zmiany w tej relacji na bardziej satysfakcjonującą i dającą Ci siłę i oparcie, a na pewno chcesz dalej być z partnerem/partnerką. Albo Twój związek przeszedł poważny kryzys i pomimo podjęcia decyzji, że w nim pozostajesz, nie masz pomysłu jak by to mogło dalej wyglądać.

Chcesz popracować nad swoimi atutami i wzmocnić się przez poznawaniem siebie i swoich możliwości, a tym samym samoświadomością.

Dotychczasowe nawyki (np.: spóźnianie się, odkładanie na potem, brak umiejętności delegowania obowiązków, tryb życia i wiele innych), wpływają na brak satysfakcji w Twoim życiu.

Masz przed sobą poważne zadanie do wykonania (wystąpienie publiczne, przeprowadzenie ważnej rozmowy, poprowadzenie spotkania lub warsztatu lub wiele innych) i z trudem zabierasz się do zaplanowania tego lub nie wiesz, jak się przygotować, a co za tym idzie boisz się, że pójdzie coś” nie tak”.

Czasem masz wrażenie, że jesteś sam ze swoim problemem i nie widzisz rozwiązania. 

Potrzebujesz osiągnąć równowagę w życiu między pracą a życiem prywatnym.

Tematów do przepracowania na coachingu jest tyle, ilu jest klientów zgłaszających się do coacha.

Zwrócenie się o pomoc jest oznaką Twojej siły.

Spotkania / sesje trwają 60 min. Najczęściej pierwsze 2-3 spotkania co tydzień, a następne co dwa tygodnie. Częstotliwość sesji ustalana jest zawsze indywidualnie zgodnie z Twoimi potrzebami.

Cały proces trwa około 10 spotkań z możliwością przedłużenia. 

Pomiędzy sesjami masz ze mną kontakt przez telefon lub mail, zgodnie z naszymi ustaleniami na pierwszej sesji.

Coaching nastawiony jest na zmianę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i kładzie nacisk na ich realizację. Przeszłości nie możesz zmienić, ale masz realny wpływ na Twoje aktualne życie i to jaki będzie w przyszłości.